Vastuvõtt ERSOle Florida idarannikul (Eesti Elu, 22.11.2013)

Hiljutine ERSO kontsert-turnee Ameerika Ühendriikidesse tõi orkestri ka Florida osariiki, kus nad esinesid neljas linnas: West Palm Beach, Gainsville, Fort Lauderdale ja Daytona. Lõuna-Florida Eesti Selts otsustas tervitada orkestrit Floridasse saabumisel piduliku vastuvõtuga 12. novembril West Palm Beachis.

Orkestri tiheda esinemiskava tõttu oli vastuvõtu korraldamine küllaltki keeruline ja nõudis koordineerimist orkestri juhtkonna, nende ameerika mänedžmentifirma ja seltsi esindajate vahel. Siiski leiti sobiv võimalus korraldada vastuvõtt 12. novembri õhtul Hawthorn Suites hotellis, kus orkester ööbis peale saabumist New Yorgist.

Lõuna-Florida Eesti Selts varus kohtumiseks avara saali hotelli kuuendal korrusel ja kohe peale lennuväljalt kohale jõudmist kogunes sinna pea sajaliikmeline orkestri liikmete pere ja üle paari tosina seltsi liikmeid. Seltsi poolt olid tellitud soojad suupisted ja ei puudunud ka kaks „bartenderit”, esimehe Arno Kallase tütrepojad, kes serveerisid veini ja muid karastavaid jooke.

Vastuvõtt ERSOle Florida idarannikul. Foto Monica Kallas (Eesti Elu).

Vastuvõtt ERSOle Florida idarannikul. Foto Monica Kallas (Eesti Elu).

Varsti olid kõik külalised elavas keskustelus ja leiti palju uusi sõpru. Orkestri liikmed olid eriti huvitatud väliseestlaste käekäigust ja siinsetest elamistingimustest. Leidus ka kohtumisi vanade tuttavatega, sest paljud orkestri liikmed mäletasid hästi neli aastat tagasi aset leidnud rannaäärset piknikku eelmise kontsertturnee päevilt.

Orkestri tervitajate hulgas oli ka dirigent ja koorijuht Taavo Virkhaus, kes selleks puhuks kohale sõitis Huntsville’ist, Alabamast. Seltsi esimees Arno Kallas tervitas kõiki orkestri liikmeid ja soovis neile edukat esinemist. Orkestri direktor Kadri Tali omalt poolt tänas Eesti Seltsi ja korraldajaid südamliku vastuvõtu eest ja avaldas erilist tunnustust Paul Vestersteinile, kes oli algkontakt orkestri ja seltsi vahel. Oli näha, et vastuvõtust jäi orkestrile mõjuv ja meeldejääv mulje. Sellise suurejoonelise ürituse läbiviimine oli võimalik ainult tänu lisatoetusele lahkete annetajate Arno Kallase, Hilda Kaepa, Aavo Kõiva, Vello Priima, Maire Riisma, Paul Vestersteini ja Toomas Waldini poolt.

Vastuvõtt ERSOle Florida idarannikul. Foto Monica Kallas (Eesti Elu).

Vastuvõtt ERSOle Florida idarannikul. Foto Monica Kallas (Eesti Elu).

Järgmise päeva õhtul toimus orkestri suurepärane kontsert West Palm Beachi Kravis Centeri kontsertsaalis, kus eestlastele oli reserveeritud mitu rida istmeid esimesel rõdul.

LOE ARTIKLIT EESTI ELU KODULEHEL

Kommenteeri: