Tervitused Floridast!

ERSO kolmas turnee Ameerika Ühendriikides on alanud. Kutsume teid taas reisiblogi vahendusel elama kaasa Eesti esindusorkestri tegemistele väljaspool Eestit ning meil on suur rõõm ja au, sest seekordne turnee on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Eesti Vabariik 100 programmi mahuvad ka ERSO järgmised väliskontserdid: veebruaris koos Neeme Järviga Berliini Konzerthausis, märtsis koos Eesti Rahvusmeeskoori ja Leif Segerstamiga Hongkongis, juunis koos Neeme Järviga Gruusias ja Armeenias ning septembris Sibeliuse Festivalil Lahtis. Nii et palju põnevat on ees ootamas. Lisaks muidugi kontserdid kodusaalis Tallinnas, mida on kevadel samuti arvukalt.

Aga nüüd Ameerikasse. Reis Tallinnast läbi Frankfurdi Orlandosse kulges sujuvalt ja ilma suuremate viperusteta, kui mitte arvestada ühte kadumaläinud kohvrit, mis loodetavasti siiski peagi omanikuni jõuab. Suuremad pillid asusid Tallinnast teele juba oluliselt enne muusikuid ning just sel põhjusel mängisid paljud viimastel Tallinnas antud kontsertidel asenduspillidel. Seega on ees ootamas ka taaskohtumine oma instrumentidega – muusik ei saada oma instrumenti kunagi kerge südamega iseseisvalt reisima.

Meie esimene hotell, kus majutume kolm ööd, asub Orlando lennuväljalt poole tunni bussisõidu kaugusel. Suur bassein hotelli siseõuel meelitab sombuselt ja külmalt põhjamaalt tulijaid ujuma ning seitsmetunnine ajavahe ajab inimesed siinse kella järgi varakult, no nii nelja, viie, kuue paiku üles. Aga esimene päev ongi ajavahega kohanemiseks ja puhkamiseks.

Ees on ootamas seitse kontserti Floridas, Iowas, Michiganis ja Californias ning kaardile paigutatuna näeb eelolev turnee välja selline:

Ülevaatliku info kõigist turnee kontsertidest leiate ERSO kodulehelt. Olge meiega!

 

Kommenteeri: