ERR-i uudised (31.03.2009)

ERSO saabub Ameerika reisilt tagasi täna
Priit Kuusk

Ligi kuu aega kestnud USA reisilt saabub täna tagasi Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Täna kell 17.25 saabub lennureisil läbi Frankfurti tagasi oma esmakordselt USA kontserditurneelt Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO). 18 menukat kontserti kümnes USA osariigis, mis peaaegu kõikjal läksid täissaalidele, on seljataga. ERSO kindlustas endale ja kogu Eesti muusikale parima maine ning jätkuva huvi Eesti kui kultuurimaa vastu.

Kogu kontserdireisil juhatas kaheksat kontserti peadirigent Nikolai Aleksejev ning kokku kümmet kontserti, sh kuut viimast aga maestro Eri Klas.

Orkestri põhikavad olid kokku pandud huvipakkuvalt ja publikut köitvalt. Kõlasid Arvo Pärdi “Cantus” ja “Summa”, Jean Sibeliuse Sümfoonia nr 2 ja Antonín Dvořáki Sümfoonia nr 8 ning Sergei Rahmaninovi Klaverikontsert nr 2 ja Sergei Prokofjevi Klaverikontsert nr 3 Joyce Yangiga solistina.

Tüüpiliselt ameeriklastele tekitasid erilist elevust veel lisapalad, milleks olid Heino Elleri “Kodumaine viis”, Jean Sibeliuse “Finlandia” ja “Trepakk” Tšaikovski balletimuusikast “Pähklipureja”.

Kiiresti tipp-pianistide hulka tõusnud Joyce Yangile oli see esimeseks pikaks turneeks orkestriga üldse, pealegi veel ta praegusel kodumaal.

Sadu ja sadu väliseestlasi sai osa nende kunagise sünnimaa esindusorkestri mängust ja oli tunnistajaks meie edule. Paljud neist polnud aastakümneid näinud korraga nii palju eestlasi, pealegi veel suurepäraseid muusikuid.

Menukas kontserdireis firma Opus3 Artists korraldusel suurtes ja uhketes saalides, kohalikes mainekaimates kultuurikeskustes lõi soodsad tingimused Eesti orkestri järgmisele küllakutsele.

Kommenteeri: