ERR-i uudised (24.03.2009)

ERSO Ameerika turneel on ees veel kuus viimast kontserti
Priit Kuusk

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri USA ringreisist on meie muusikuil järel selle viimase kolmandiku kuus kontserti Eri Klasi juhatusel.Pühapäevaks jõuti sõidul läbi enam kui 3000 meetri kõrguste mägede (Rocky Mountains) esinema Colorado osariigi Beaver Creeki kunstidekeskusesse.

“See reis oli elamusterohke oma maaliliste vaadete poolest ning paljude jaoks esmakordne kogemus. Ja tee ääres kullakaevanduste nägemine pole eestlaste jaoks ka just igapäevane nähtus,” kirjutab ERSO toimetaja Kai Tamm.

“22. märtsi kontsert oli Nikolai Aleksejevile selle turnee viimane, millest tundus olevat kahju nii orkestrantidel kui ka dirigendil endal. Ettekandele tulid Arvo Pärdi “Summa”, Rahmaninovi Klaverikontsert nr 2 ja Dvořáki Sümfoonia nr 8. Aleksejevi humoorikas žestide keeles suhtlemine publikuga ja imehea kontakt solistiga garanteeris kuulajate tunnustuse ning lisapala tuli esitada nii solistil kui ka orkestril,” ütleb Kai Tamm.

Meenutaksin, et siinsamas lähedal Vailis käis aastaid suvefestivalil esinemas siit pärit ekspresident Gerald Fordi suurel toetusel ka Detroiti Sümfooniaorkester peadirigent Neeme Järvi juhatusel.

Alates tänasest dirigeerib turnee kuut viimast kontserti maestro Eri Klas. Esimene neist õhtutest möödub veel Nevada ülikooli Artemus Concert Hallis Las Vegases, siis lõpevad ülipikad ülesõidud ja alates homsest esinetakse kõik viis õhtut järjest Kalifornias (Palm Desert, Santa Barbara, Cerritos, Davis ja Berkeley).

Mitmeid USA orkestreid korduvalt juhatanud Eri Klas ütleb, et on siiralt üllatunud, kui menukalt, aina täissaalidele läheb Eesti orkestri esimene reis sealmail.

Turnee viimane kontsert toimub 29. märtsil Berkeleys Kalifornia ülikooli etenduskeskuse (Cal Performances) Zellerbach Hallis.

http://uudised.err.ee/index.php?06159038

Kommenteeri: