Ameerika-turnee viieteistkümnes kontsert – 26. märts, Santa Barbara, Granada Theatre

Viimane pikem bussisõit (325 kilomeetrit) on nüüdseks seljataga. Teel Palm Desertist Santa Barbara lähedal asuvasse linnakesse Carpinteriasse, kus pidi asuma meie hotell, jäi meile ette Los Angeles, mille kesklinna serva saime vaid pooleks tunniks nuusutada, Hollywoodi aga bussiaknast eemalt kaeda. Vähemalt filmimeka kuulsat silti ühel Hollywoodi küngastest oleme nüüd kaugelt näinud. LA koha pealt saime vähemalt linnukese kirja, kuigi oleks palju öelda, et oleme seda linna näinud.

Edasi sõitsime mööda San Franciscost Los Angelesse viivat Highway’d nr 1 ehk Pacific Coast Highway’d nr 101, mis kulgeb Vaikse ookeani rannikut pidi ja võimaldab näha imelisi vaateid ookeanile ja teisel pool teed kõrguvatele mägedele. Priit Pulleritsu sõnul ei saa keegi väita, et ta on näinud Californiat, kui ta pole sõitnud mööda seda maanteed (vt P. Pulleritsu artiklit Reisiajakirjast nr 6/2008 Estraveli kodulehel). Tee ääres laiusid maasikaistandused ja viinamarjaväljad, kus käis kibekiire maasikate korjamistöö, korjajad põlvili vagude vahel. Siin annavad maasikapuhmad saaki 3 korda aastas. Värskelt korjatud maasikmarjade magusat maitset saime kogeda hiljem Carpinteria rannateel olnud väikesel turul.

Enne kontserdipaika sõitmist oli veidi aega ookeani äärde jalutamiseks või basseini ääres puhkamiseks, kes kuidas soovis.

Kontsert toimus Los Angelese ja San Francisco vahele jäävas kenas Santa Barbaras, mis on eestlastele vägagi tuntud samanimelise seebiseriaali järgi. Seda Vahemere-äärset Hispaaniat meenutavas stiilis linna kutsutakse oma vahemereliku kliima tõttu Ameerika Rivieraks.

imgp3790vaike

imgp3777vaike

Seekordne kontsert oli eriline, kuna ettekandele tulid mõlemad tuuril kavas olevad Pärdi teosed. Saal oli välja müüdud. Proua minu kõrval kiitis orkestri ja Joyce’i mängu öeldes, et ta pole kunagi midagi nii head kuulnud. Lisapalaks esitati „Trepakk”, mis paneb alati saali ahhetama.

Loe ka arvustust selle kontserdi kohta: Santa Barbara Independent, 2.04.2009

Kommenteeri: