Ameerika-turnee üheteistkümnes kontsert – 20. märts, Overland Park, Carlsen Center

19. märts oli tervenisti bussisõidu päev: läbisime pea 770 kilomeetrit ja jõudsime vahepeatusena õhtuks Missouri osariigis asuvasse väikelinna Columbiasse, et jätkata järgmisel hommikul teed kõigest 225 kilomeetri tagusesse järgmisse kontserdipaika – Kansase osariigi linna Overland Parki. Suhteliselt hiline väljasõit (kell 12 päeval) andis orkestrantidele võimaluse end üle hulga aja hästi välja puhata.

Johnson County Community College’i kompleksi kuuluva Carlsen Center’ Yardley Hall oli tõtt-öelda meie senisel turneel kõige publikuvaesem. Selle põhjuseks võis olla kontserdi toimumise vale kuupäev (15. märts) eelreklaamis. Siiski suutsid kuulajad orkestrilt välja meelitada kaks lisalugu, milleks olid Sibeliuse „Finlandia” ja Elleri „Kodumaine viis”, lisaks kavas olnud Pärdi „Cantusele”, Prokofjevi Klaverikontserdile nr 3 ja Sibeliuse Sümfooniale nr 2.

imgp3208-carlsen-center-overland-park-kansas-vaike

imgp3196vaike

Uus päev toob kaasa taas nüüdseks juba kolmanda hommikust õhtuni kestva bussisõidu – 825 kilomeetrit Colorado osariigis asuva Limonini, mis on jälle ainult vahepeatuseks jõudmaks veel 310 kilomeetrit edasi suusakuurordina tuntud Beaver Creeki.

Loe ka arvustust kontserdi kohta: KansasCity.com, 21.03.2009

1 kommentaar

  1. Kogu Orkestrile

    Sooviks tänada teid elamuse eest, mille te mulle osutasite oma konterdiga ja siin olekuga. Ma käin Eestis suhteliselt harva ja näha nii palju eestlasi korraga oli suureks elamuseks, sest siin kesk lõuna USAs on eestlasi vähe. Kuigi ma klassikalisest muusikast suurt lugu ei pea, oli teie muusika minu hingele väga suureks kosutuseks. Ehk tuli see võib-olla sellest, et silm puhkas kaunitel eesti nais- muusikutel laval. Igatahes oli tunne, nagu oleksin õhtupoolikuks taas Eestisse sattunud. Kuid vaatamata minu võhiklusele muusikast avaldas mulle vaga suurt muljet teie suurepärane muusikaline oskus ja ma olen teie üle väga uhke. Nii väikesel riigil ja nii palju häid muusikuid on haruldane ja suurepärane saavutus!
    Loomulikult ei tahaks ma jätta võimalust kasutamata, et hoobelda oma sõbra Imre suurepärasest muusikalisest talendist ja vormist ning rõhutada tema laitmatut hügieeni.
    Tervitan ka kõiki, kellega enne ja pärst kontserti suhtlesin ning ehk kohtume kunagi taas.
    Aivar Oklahomast

Kommenteeri: