Ameerika-turnee seitsmeteistkümnes kontsert – 28. märts, Oakland, Mondavi Center for the Performing Arts

ERSO turnee eelviimaseks kontserdiks pidime sõitma taas (juba neljandat korda) siseliini lennukiga, mis viis meid Los Angelesest San Franciscole lähemale – Oaklandi. See asub umbes 13 kilomeetri kaugusel San Franciscost, nende vahele jääb San Francisco laht. Meie hotell, asukohaga Oaklandi lähedal Emeryville’is, on ühtlasi ka meie turnee viimane ööbimispaik Ameerika pinnal – siia jääme kaheks viimaseks ööks.

Meie eelviimane kontserdipaik – Mondavi Center – asub ööbimiskohast üle saja kilomeetri kaugusel Davises ning kuulub California ülikooli kompleksi. Keskus on oma nime saanud California veinitööstuse legendaarse arendaja, eelmisel aastal siit ilmast lahkunud Robert Mondavi järgi. Koos oma naise Margritiga on nad toetanud mitmeid kultuuri- ja haridusasutusi ning seetõttu ka Davise kultuurikeskus kannab tegelikult nende mõlema nime: Robert and Margrit Mondavi Center for the Performing Arts.

1700-kohalisse kontserdisaali oli meie kontserdiks kogunenud peaaegu samapalju inimesi. Ameerikas on prestiižne osta abonemente etendustele ja kontsertidele terveks aastaks, mistõttu on saalid juba enam vähem kogu aastaks välja müüdud. Esitusele tulid Pärdi „Summa”, Prokofjevi Klaverikontsert nr 3 ja Sibeliuse Sümfoonia nr 2, lisapalaks kõlas publikut kõikjal lõbustav „Trepakk”.

Kommenteeri: