Ameerika-turnee neljateistkümnes kontsert – 25. märts, Palm Desert, McCallum Theatre

Olemegi sisenenud California osariiki, kus on plaanis anda meie turnee viis viimast kontserti, iga päev erinevas linnas. 460 kilomeetri pikkuse bussisõidu järel jõudsime mägede vahetus läheduses asuvasse linnakesse nimega Palm Desert, kus on 350 päeval aastas päikeseline ilm.Kõikide rõõmuks leidsimegi end bussist väljudes 30-kraadisest kuumusest. Paar tundi puhkust hotellis enne kontserdipaika sõitmist andis võimaluse lõõgastuda nii basseini ääres kui ka sees.

Kontserdisaal oli rahvast üsna tulvil. Ettekandele tulid Pärdi „Cantus”, Prokofjevi Klaverikontsert nr 3 ja Sibeliuse Sümfoonia nr 2. Ja muidugi lisalugu „Trepakk” Tšaikovski balletist „Pähklipureja”, mis alati on publiku istmetelt püsti tõstnud. Publiku ovatsioonidele vastu tulles mängiti lõpuks ka Elleri „Kodumaine viis”.

mccallum-theatre-palm-desert_vaike

mccallum-theatre-palm-desert-proov_vaike

Kontsert Palm Desertis jäi viimaseks meie kahele flöödimängijale, kes varahommikul pidid lennukile kiirustama, ja päev varem lahkus ka löökpillirühma liige. Aga ülejäänuilgi on ees vaid neli kontserti. Uskumatu, aga kuu aega on väga kiirelt möödunud.

Kommenteeri: