Ameerika-turnee kuueteistkümnes kontsert – 27.03, Cerritos, Cerritos Center for the Performing Arts

180 kilomeetrit bussisõitu ning olemegi jälle uues linnas nimega Orange, kus on meie järgmine peatuspaik. Kontsert toimus aga umbes 30 kilomeetri kaugusel Los Angelesest – Cerritoses. Cerritos Center on Southlandi peamine esituskunstide ja konverentsikeskus, mis on väga paindliku lava ja saali paigutusega: võimalikud on kuus erinevat lahendust mitmesuguse eesmärgiga ürituste korraldamiseks alates 1800-kohalise teatri- ja kontserdisaali ning lõpetades 900-kohalise kammersaali paigutusega. Väga kiidetakse ka selle keskuse akustikat.

cerritos-center_vaike

cerritos-center-proov_vaike

cerrituo-center-proov-2_vaike

Seekord sai publik kuulda Pärdi “Summat”, Rahmaninovi Klaverikontserti nr 2 ja Dvořáki Sümfooniat nr 8 ning lisaloona „Trepakki”. Võrreldes eelmiste kontsertide publikuga oli siinne kuulajaskond nooremapoolne. Kontserdi publiku seas viibis kogu turnee jooksul esimest korda ka meie siinne pilliauto juht Mike, kellele jättis väga sügava mulje Pärdi teos. See tekitas temas huvi ka „Cantuse” vastu ning ta küsis pääset järgmiselegi kontserdile.

Kontserdile oli tulnud päris palju Los Angeleses ja selle ümbruses elavaid eestlasi, kes tulid pärast ersokaid tervitama vahuveini ja korvitäie apelsinidega, korvi ehtimas käsitsi valmistatud pisikesed sini-must-valged lipukesed. Mälestuseks neist jääb ERSO arhiivi kena tervituskaart. Õues said neist paljud maestro Eri Klasiga end pildile jäädvustada, orkestrantidega juttu puhuda ning Eestisse tuttavatele tervitusi saata.

Kommenteeri: