“Aktuaalne kaamera” (7.02.2018): ERSO lõpetab eduka Ameerika turnee

Vaata “Aktuaalset kaamerat” uuesti (7.02.2018).

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester lõpetab täna oma kolmanda Ameerika turnee, mille käigus anti seitse kontserti erinevais paigus. Muuhulgas esineti ka Michigani osariigis, mille aukodanik on orkestri peadirigent Neeme Järvi.

Ameerika turneeks valmistas ERSO ette mitu erinevat kava, ettekandele tulid Heino Elleri, Arvo Pärdi, Eduard Tubina, Jean Sibeliuse, Antonín Dvořáki, Johannes Brahmsi ja Felix Mendelssohni teosed. Dirigent Arvo Volmeri sõnul sõltub tuuride repertuaar nii tellija soovist kui ka rahalistest võimalustest, vahendas “Aktuaalne kaamera”. “Sellist osa Eesti muusikast, mida me võib-olla oleks soovinud kavas näha, ei võimaldanud lihtsalt orkestri suurus. Me oleksime siis pidanud kaasa võtma terve peotäie löökpillimängijaid, võib-olla harfi, võib-olla pianisti ja see on selline kompromisside küsimus ja seetõttu on meil natukene klassikalisem see kava,” ütles ERSO dirigent Arvo Volmer.

ERSO direktor Kristjan Halliku sõnul on Ameerika publik sümfooniaorkestri kontserdid hästi vastu võtnud. Igal kontserdil on olnud ka vähemalt üks eestlane. “Publik on siin riigis ju väga vahetu, et kõik kontserdid eranditult on ka publik olnud pärast kontserti püsti ja on ka enamjaolt lisalugu välja nõutud ja kõige rohkem isegi otsest tagasisidet saab meie plaadimüügi ja Eesti Vabariigi juubelipresentatsiooni lett,” lausus ta.

Turnee viit kontserti juhatas Arvo Volmer ning kahte – West Palm Beachis ja Ann Arboris – Neeme Järvi. Solistidena esinesid Triin Ruubel, Benjamin Beilman ja Garrick Ohlsson.

Kommenteeri: